jalgpall
Geoloogide/Geograafide jalgpalli seisud

21. oktoober 1998, forseliuse gymnaasiumi staadion
geoloogia 4(1) : geograafia 6(4)
kohtunik: kulpa

esimene mäng läbi aegade. äramärkimist väärib senini ainus naisgeojalgpallur platsil (mann) ja seltskonna yleyldine vabaltasjav6tmine, rohke 6lu ja see, et geoloogid v6itsid teise poolaja:)

13. mai 1999, forseliuse gymnaasiumi staadion
geoloogia 3(0) pen : geograafia 3(3)
kohtunik: larry

k6ige närvesöövam ja uskumatum mäng läbi aegade (vt, ntx poolajaseisu...) seni ainus mäng mis l6ppenud penaltitega ja ööpimeduses :P meelde jäävad poolajal lahkunud masendunud geoloogide toetajaskond, sportliku elemendi kaasamine geo-geo jalgpalli:) ja pluuto v6idujärgne jooks...

20. oktoober 1999, forseliuse gymnaasiumi staadion
geoloogia 5(4) : geograafia 6(1)
kohtunik: -

geoloogide krahh. 1 mehega vähemuses mängides v6ita poolaeg 4-1 ja siis abiväe saabudes haledalt lutti saada... oioioi... meelde jäänud... eee... geoloogina v6in öelda, et suurt midagi ei jäänd meelde...:) 6igustatult enesega rahul olevad geograafid ehk...

18. mai 2000, 6petajate seminari staadion
geoloogia 3(1) : geograafia 1(0)
kohtunik: -

meenuvad metspalu ja pae, kes enne mängu tiigi pargis spordijooki (6ltsi) libistasid, geograafid, kes veel poolajalgi oma meeskonda kohale helistasid (6nnestunult muide) ja 1. minuti värav koostöös pimestava päikese, kavala maapinnalise p6rkeanomaalia ja väravavaht pae poolt eelnevalt joodud spordijoogi järelm6juga reaktsioonikiirusele:)

18. oktoober 2000, tamme staadion
geoloogia 9 (4) : geograafia 1(0)
kohtunik: alvar

geograafide krahh. midagi täiesti ootamatut m6lemale poolele... v6is oodata geoloogide kerget paremust, kuid see, mis 1. poolaja keskel pärast penaltit lahti läks oli kyll midagi... eee... yhepoolset:) meenub pluuto p... sodimine markeriga, pae ostetud shampus, metspalu vigastus:( ja kiri geograafia listis, kus n6uti tungivalt geograafide tiimi treeneri tagandamist ametikohalt... 6nneks sellist ametkohta vist geograafidel ei ole...:)

16. mai 2001, tamme staadion
geoloogia 1(0) : geograafia 2(1)
kohtunik: -

geoloogide pingelangus, geograafide pyha viha... ja v6itis parem ning see, kes seda v6itu rohkem tahtis. meenuvad pluuto ostetud shampus ja lollakas vanamees, kes arvas, et oleks sobiv aeg enne meie mängu väljak triiki vett täis lasta... veel meenuvad "tulet6rjepoisid", kes geolooge kaotusjärgselt märja ja kylma veega yle kastsid... afterparty pepleri saunas...

4. oktoober 2001, tamme staadion
geoloogia 5(3) : geograafia 3(2)
kohtunik: sass

syndmus nii hiline, et ei oskagi midagi väga öelda. mängutulemus kajastas mängu käiku... nii enam-vähem... geoloogide esimese värava lööja sai mällari käest kilo uudsevilja:)

15. mai 2002, tamme staadion
geoloogia 1(1) : geograafia 2(1)
kohtunik: Sander

Geograafide ülekaal oli suur, skoor jäi nii pisikeseks (2:1) suure ime läbi. Geoloogid lõid esimesena värava - kaugelt tulnud igati püütav pall veeres kuidagi õnnetult Puigi käest väravasse. Pepe lõi poolaja lõpul Putuka söödust 1:1 ja teisel poolajal Kaups penaltist 2:1.
Kuna eriti teisel poolajal oli pall valdavalt geoloogide värava all, siis oleks loogilisem skoor olnud umbes 5:1. Mul oli mitu võimalust, Hannesel ka 3-4 kindlat väravavarianti, Oliveril samamoodi; Kaupo üks pommlöök läks napilt mööda

15. oktoober 2002, tamme staadion
geoloogia 5(2) : geograafia 1(0)

Selleaastane mäng oli siis juba viies. Iseloomulik sellele mängule see, et geoloogid olid suutnud kohale ajada 15 mängumeest. Geograafidel selgus mängu alguses, et kohaletulnute arvuks on 15. Geograafidel puudusid kaitse tugitalad Märt ja Kuits ning see ilmestas suuresti ka mängu käiku. Esimesel poolajal kunstkattega väljakul toimus võrdne mäng kuni äärmiselt labaselt laskis väravaht Nuum sisse esimese palli. Lihtsast kaitse veast tuli ka geoloogide teine värav, kus lasti ründaja taas väravavahiga üks-üks olukorda.
Teine poolaeg mängiti mudasel ja lumisel suurel muruväljakul. poolaja alguses haarasid geograafid kohe initsiatiivi ja peagi kandis see ka vilja. Pepe lõi 1:2. Geograafides tekkis lootus mängu päästmiseks. Kuid siis taas, geoloogide ründeliin seljatas taas geograafide kogenematu kaitseliini ja üks-üks olukorrast väravavahiga 1:3. Mängu edaspidist käiku iseloomustas geograafide rünnakuüritused, mille summutas geoloogide kaitseliin ning geograafide kaitseliini vigadest löödud geoloogide kaks väravat. Lõppskoor 1:5

Vaata ka pilte!

14. mai 2003, forseliuse gymnaasiumi staadion
geoloogia 3(1) : geograafia 0(0)
kohtunik: Sass

Juubel - 10. mäng juba! Juubelimatsh toimus ajaloolisel Forseliuse kooli staadionil, kus 5 aasta eest ka esimene mäng peeti. Mõlemal pool oli platsil päris mitmeid tegelasi, kes ka esimest mängu mängisid: geoloogidel Aif, Riq, geograafidel Pepe, Kuits, Kiiker, Pärn. Kõik 10 mängu on siiani vastu pidanud Aif, Pepe ja Riq.
Imekaunis ilm oli kohale toonud seninägemata hulga publikut mõlemalt poolelt ja, mis veel üllatavam - geograafidel jagus isegi varumehi (seda enam, et põhikoosseisust olid puudu Pärnakas, Kaups, Märt ja puurilukk Pae). Mäng ise kulges aga nii, et esimesel poolajal oli mõlemal võimalusi, aga kuna Tiru, Pepe ega Oliver oma võimalusi väravaks ei löönud, lendas hoopis üllatuspall geograafide väravasse. Nimelt kukkus Tommi poolt kaugelt kaarega löödud (ilmselt sööduna mõeldud) pall maapõrkest lati alla Demise (debüütmäng!) väravasse.
Teisel poolajal tabas geograafe tavapärane laiskus (=ei viitsitud eriti palli pärast võidelda) ja geoloogidel oli õnne ja segasest seisust löödi veel 2 väravat. Jagrattaga kukkumisest vigane Pluuto hoidis oma värava puhtana nii et esimene mäng, kus üks pool väravat ei löönud.

22. oktoober 2003, Põllu tn. Staadion
geoloogia 3(2) : geograafia 4(2)
kohtunik: Andres

Geoloogia: Pluuto, Rauno, Ott, Kikas, Harutsi, Mõtlep, Gaskov, Madis, Arkadi, Aif, Raul,

Geograafia: 4-4-2
Väravavaht: Nuum
Kaitsjad: Pärn, Siim Randveer, Juhan Jüriado, Riho Marja
Poolkaitsjad: Pärnakas, Putukas, Pepe, Marko
Ründajad: Mihkel, Tiru
Varumehed: Villu, Erki.

Seekordne mäng on toimumas taas küllalt hilisel ajal ja väljakul on täheldada õrna lumekorda. Geograafid alustavad tormakalt ja juba mängu kolmandal minutil pääseb Pepe ohustama teravalt geoloogide väravat. Kuid väravatearve jääb avamata. Esialgu on geograafide värava all rahulik ja mäng kulgeb peamiselt keskväljal. Kuid mängu 15.minutil on ootamatult geoloogide võõrmängija Arkadi pääsenud läbi geograafide kaitseliinist ning väravavahi poolt äralöödud pall põrkab vastu Arkadit ja sealt väravasse. 1:0 on geoloogid läinud juhtima. Peale seda geograafide rünnakuüritused jätkuvad ning mängu 24. minutil püüab Tiru paremalt äärelt tsenderdada palli geoloogide värava alla, kuid pall otsustab kanduda otse väravasse. Seis on 1:1. Peale pooletunnist mängu on jõudude vahekord keskväljal tasakaalustunud ning aina enam käib mäng geograafide värava all ning 40. minutil saab Rauno rahulikult löögile nii umbes 20 meetrilt kust löödud pall lendab geograafide värava alumisse vasakusse nurka. 2:1 on taas ette läinud geoloogid. Kuid juba järgmisel geograafide rünnakuüritusel suudab Pärnakas kiirest läbimurdest seisu taas viigistada. 2:2. Selle seisuga minnakse ka vaheajale. Enne seda oli Pärnakas ühel rünnakuüritustest suutnud kukkuda niimoodi, et hinge lõi kinni.
Teisel poolajal on tervislikel probleemidel tulnud geograafide poolel Siimu asemel väljakule Villu. Samuti on muutunud ka ilmastikutingimused, sest pilve tagant on välja tulnud päike. Mängu 50. minutil suudavad geograafid Riho Marja löögist minna mängu esmakordselt juhtima. 3:2. Peale seda kaldub mäng taas enamalt-jaolt geograafide väljakupoolele. Ühel rünnakuüritusel tabab Madise löök latti, kuid üks järgmistest nurgalöögi olukordadest toob juba värava. Nurgalöögist väravaesisele seiklema jäänud pall satub Arkadi jalale, kes taaskord viigistab mänguseisu. Viigilise seisuga 3:3 lõpebki mängu normaalaeg.
10-minutiline lisaaeg enesega lahendust ei too. Mõlemad pooled üritavad, kuid kas jõuavad kaitsjad viimasel hetkel jaole või napib ründajatel viimasel hetkel täpsust jõuab kohtumine penaltiseeriani.
Löömist alustavad geograafid.
Pärnakas - posti
Rauno - 0:1
Pepe - 1:1
Madis - 1:2
Putukas - 2:2
Arkadi - väravavaht tõrjub
Marko - 3:2
Aif - väravavaht tõrjub
Mihkel - 4:2
Sellega seoses on geograafid võitnud 4:3

24. mai 2004, Põllu tn. staadion
geoloogia 0(0) : geograafia 7(1)
kohtunik: Hendrik Proosa

Geoloogia: Pluuto, Rauno, Ott, Harutši, Priit, Aif, Gaškov, Vaene Martin, Griša, Mõtlep, Kikas. Vahetuses Raul
Geograafia: Nuum, Pepe, Pärnakas, Pärn, Kimmel, J.Jüriado, Siim Randveer, Putukas, Riho Marja, Tiru, Mihkel. Vahetusest sekkusid teisel poolajal Villu ja Erki.

Selleks kevadeks on geoloogide jalgpalliarmee küllalt kokku kuivanud. Kaitse tugitalaks oli toodud ühest jalast lombakas Ott, keskvälja mootoriteks ühel äärel teatrikoomik Vaene Martin ning teisel äärel tema suur sõber Griša. Edurivis liipas hoolimata kõhus olevast august Gaškov. Geograafidel seevastu oli vastu panna peaegu dream-team, puudus vaid Kaups, kes olevat olnud juba hommikul purjus. Peale avavilet haarasid geograafid oodatult initsiatiivi, samas suutsid geoloogid hoida oma kaitseliini organiseeritult ning kiiret avaväravat ei tulnud. Ka geoloogid üllatasid paari kontrarünnakuga, mille jooksul jõudis pall käia geograafide väravalatis. Siiski lõpuks peale 38. minutilist üritamist viis Mihkel geograafid 1:0 juhtima. Sellelt seisult mindi ka poolajale. Teisel poolajal tagaajaja rolli jäänud geoloogid nihutasid viimase kaitsja kohalt Rauno väheke kõrgemale ja see avaldus ka mängupildis. Läks lahti väravatesadu geoloogide väravasse. Alustuseks Siimult 2:0, siis hiljem Mihklilt 3:0 peale mida geoloogide kaitse juba täielikult lagunes. Hiljem kostitasid Pluutot värvatega veel Tiru, Siim kahel korral ning lõppskooriks Putukas 7:0. Üldkokkuvõttes üle hulga aja väga ühepoolne mäng.

Vaata ka pilte!

6. oktoober 2004, Forseliuse staadion
geoloogia 1(0) : geograafia 2(0)
Kohtunik: Arkadi

Geoloogia: Rauno, Ott, Kikas, Ga?kov, Madis Osjamets, Aif, Priit, Harutsi. Vahetuses Pluuto, Arno
Geograafia: Väravavaht: Nuum; Kaitse: Hansu, Pärn, Riho, Marj; Poolkaitse:Juhan Jüriado, Putukas, Pepe; Ründaja: Pärnakas

Esimese poolaja alguses haarasid geograafid initsiatiivi. Keskväljalt püüti pikkade söötudega leida oma ründajat, kuid teravate väravavõimalusteni ei jõutud. Geograafide survest annab märku nurgalöökidega juhtimine tolleks hetkeks 4:1 umbes. Poolaja teises pooles hakkasid ohtlikke sööste meie värava alla tegema ka geoloogid. Vahepealsed vihmasagarad olid muutnud tublisti libedamaks ka väljakukatte, mis pani mängijaid rohkem eksima. Paar korda suutis geoloogide ründaja ennetada meie kaitseliini ning tormata üks-üks olukorda väravavahiga, kuid viimasel hetkel jõudis kaitseliin siiski olukorda likvideerima. Esimesel poolajal jäid väravad puutumata ning vaheajale mindi seisult 0:0. Teisel poolajal võib etteruttavalt öelda kandus mäng keskväljalt sageli mõlema värava alla, kus ei jäänud olemata ka teravad momendid. Vastupidiselt esimese poolajaga alustasid teist poolaega paremini geoloogid. Kas väsimusest või millestki muust ei jõutud keskväljalt geoloogidega kaasa joosta ning ühel järjekordsel rünnakul tormasid geograafide värava poole 3-4 geoloogi, millele järgnes sööt vasakule äärele, kus asuvale geoloogile tormas peale kaks kaitsemängijat, samas jäeti värava ette vabaks geol. ohtlikuim mängija Madis. Vasakult äärelt suudeti sööta värava alla, kus tingituna ka väravavahi valest positsioonivalikust lõi Madis tühja väravasse esimese palli. 1:0 geoloogidele. Kulus 5 minutit geograafidel, et toibuda kaotusseisu jäämisest. Samas sai sel hetkel vigastada tolle hetkeni geograafide aktiivseim Pärnakas, kuid vahetusest sekkus edukalt vaheajal buutsad saanud rebane Mart. Ja meie ühel järjekordsel rünnakul peale väravavahi tõrjet suutis esimesena palli juures olla Putukas ja viigistas skoori. 1:1. Edaspidine mäng pakkus teravaid momente mõlema värava all, kuni eksis geoloogide kaitse ning Riho Marja suutis oma löögiga viia geograafid juhtima. 2:1. Sellega oli geol. juba päris vihaseks aetud ning vallandus väga tugev surve meie väravale. Senine väravavaht Rauno liikus appi rünnakule ning raudvara Pluuto asus väravat kaitsma. Geol. aktiviseerunud ründetöö pakkus ka meile vasturünnakuid ning võimalusi luua kolmas värav. Mängu viimastel minutitel oli geol. mitmeid nurgalööke, peale mida veeres pall meie väravaesisel mitmeid kordi ohtlikult, kuid meie õnneks ei järgnenud neile olukordadele enam väravat.

Vaata ka pilte!

21. mai 2005, Õpetajate Seminari staadion
geoloogia 4(0) : geograafia 3(0)
Kohtunik: Metspalu

Geoloogia: Pluuto, Aif, Rauno, Gaškov, Mõtlep, Arkadi, Harutši, Vaene Martin
Geograafia: Nuum, Andres Kluge, Mart Uusjärv, Pepe, Riho Marja, Juhan Jüriado, Kimmel, Thomas Mell, Pärn, Putukas, Siim Randveer, Tiru

Vist esmakordselt mängiti nädalavahetusel, sest kuna noort verd on vähe, oleks tööinimesed ja tallinlased muidu eemale jäänud. Ja siiski oli kohal (peamiselt muidugi geoloogide) arvukas publik ja ilm oli mõnus ja soe.
Kuna mängiti 7:7, siis oli geograafidel võtta 5 varumeest, geoloogidel vaid mängiv treener Vaene Martin (kes ka lõpu eel korraks platsile lasti).

Mäng oli kohe algusest hea ja lahtine, aga esimene poolaeg väravaid ei toonud (parimad võimalused olid ehk geograafidest Rihol ja geoloogidest Arkadil). Teise poolajal avas kohe skoori pohmelliga esinenud Mötlep, kes veeretas tühja värava ette lompi pidama jäänud palli sisse. Geograafid vastasid Thomas Melli väravaga ja Tallinnast pooleks mänguks jõudnud Tiru lõi 2:1. Geoloogid tõi aga trammi alt välja hea mängu teinud Gashkov, kelle sööduna mõeldud pommlöök sattus Nuumi värava ristnurka. Siis lõi veel Arkadi 2 kolli ja kuigi geograafid lõpus tublisti surusid ja Pepe värava lõi, jäi seis 4:3 geoloogidele. Ilmselt õiglane tulemus.

Vaata Mihkli pilte

2. november 2005, Miina Härma Gümnaasiumi kunstmuruväljak
geoloogia 2(2) : geograafia 3(2)
Kohtunik: Edgar

Geoloogia: Pluuto, Aif, Mikk Gaškov, Mõtlep, Osjamets, Mart Gaškov, Hardi Aosaar, Priit Tsirp
Geograafia: Nuum, Andres Kluge, Pepe, Juhan Jüriado, Pärn, Putukas, Siim Randveer, Tiru, Oggy, Meidla, Siim Sildmäe, Renee Nigul

GEO-GEO jalka tähistas taas väikest juubelit, nimelt toimus 15-nes mäng. Esimest korda oli mängu algusaeg nihutatud prime time-le, mistõttu oli väljakuääres hulganisti ka häälekaid toetajaid. Mäng algas tulede valgel MHG kunstmuruväljakul 20.30. Mängiti 7-7. Geoloogidel taaskord ühe meeskonna jagu mängijaid, samas geograafidel peaaegu kahe meeskonna jagu. Mäng algas kohe kiirelt ning geograafide survega. Juba kaheksandal minutil löi Meidla latist tagasipõrkunud pallist geograafide kiire avavärava. Mängijate pikk pink sundis geograafe kiirelt tegema ka vahetusi, mis tõi peale teravat algust segadust punasärklaste leeri. Pepe ja Andrese omavahelise ebakõla tõttu omastas palli Osjamets ning lõi üks-üks olukorrast väravavahiga seisuks 1:1. Peale viigiväravat said esimesel poolajal üldiselt keskvälja valitsenud geoloogid ka oma ründemängu enam käima ning 6 minutit hiljem tõukas Mõtlep nurgalöögist tulnud terava palli teistkordselt geograafide väravasse. Kaotusseisu jäänuna jätkasid geograafid kerge initsiatiiviga, kuid rünnakuüritused sumbusid geoloogide kaitsesse või olid löögid ebatäpsed, aga siiski enne poolaja vilet seis Meidla teisest väravast viigistus. Teist poolaega alustasid geograafid sama koosseisuga, millega alustati ka esimesel poolajal. Sarnaselt esimesele poolajale jõudsid geograafid kiire värvani, kui paremalt äärelt mängiti ilusate petetega mööda kaitsest ning terava tsenderduse Siim peaga väravasse koksas. Edaspidine mäng väravalisa enam ei pakkunud, kuigi publiku ohkeid luhtunud võimaluste üle kaikus küllalt sageli mõlemalt poolelt. Geoloogide üks viimaseid lööke jõudis käia veel värava latis. Enne seda aga oli platsile tormanud geograafe toetav streeker (eesti keeles paljas mees väljakul), kes siis turvameestest kannustatuna jõudis jooksta peaaegu geograafide väravani, kus ta siis kinni nabiti. Lõppskoor kuulutas siis geograafide võitu 3:2

16. mai 2006, Õpetajate seminari staadion
geograafia 3 (3): geoloogia 2 (0)
Kohtunik: MeesLaura

Geoloogia: Pluuto, Mikk Gaškov, Mart Gaškov, Mõtlep, Hardi Aosaar, Priit Tsirp, Arkadi, Somelar
Geograafia: Nuum, Pärnakas, Pepe, Putukas, Tiru, Juhan Jüriado, Peep, Meelis

Esimest korda nähti GEO-GEO jalgpalli ajaloos naistemängu. Platsile rivistusid kuus naisgeoloogi kuue naisgeograafi vastu. Avavile kõlades asus geograafide naisvägi kohe tormiliselt geolooge pressima ning väravavõimalusi avanes järgemööda. Siiski jäid esialgu võimalused väravaks realiseerimata. Meisterlikkust näitas üle geograafide keskväljamootor Kreet. Lõpuks surve kandis vilja ning poolajale läks geograafia hapras 1:0 eduseisus. Teisel poolajal surve geoloogide värava all jätkus ning võimalusi realiseeriti kindlamini, ühtekokku lisandus kolm väravat geograafidele. Mängu lõpu poole suutsid geoloogid leida samuti tee geograafide värava alla ning mängu sekkus Ann kahel korral õnnestunud väljajooksuga. Esimese naistemängu võit siis geograafidele 4:0

Sarnaselt naistemänguga haaras mängu alguses initsiatiivi geograafid ja mäng kaldus geoloogide väljakupoolele. Söödumänguga üritati jõuda väravalähistele ning juhtväravat lüüa. Peale kümneminutilist mänguaega teenisid geograafid nurgalöögi, mille andis karistusalasse Putukas ning mis leidis Mart Gaškovi jalast tee geoloogide väravasse. Kingitusest asus geograafia 1:0 juhtima. Õige pea järjekordsel rünnakul paremalt äärelt andis Tiru tsenderduse väravaesisele, mis meisterlikult ära kasutades väravavahi eksimust jõudis taaskord pall väravasse. Kaotusseisu jäädes sagenesid geoloogide rünnakuüritused. Järjekordsel geoloogide rünnakuüritusel püüdis väravavaht palli, järgnes kiire sööt keskväljale, kust paremalt äärelt järgnes tsenderdus väravaesisele ja Juhan Jüriado tegi 1:1 olukorrast väravavahiga juba 3:0. Poolaja lõpus kandus mäng geograafide värava alla, kahel korral sekkus geograafide poolt tõrjetega mängu väravavaht ning enne poolajavilet õnnestus Arkadil geoloogide poolt lüüa väravaposti. Teisel poolajal geograafide poolt enam sellist indu, millega esimesel poolajal kiirelt juhtima mindi enam ei jätkunud ning suruvamaks pooleks said geoloogid. Samas olid geoloogid sunnitud tegema vahetuse ning mängu sekkus Somelar. Aina enam jõuti rünnakutega pealelöökideni geograafide väravale ja väravavahi veast tingituna õnnestus Mõtlepal lüüa värava ette üksi jäetuna 1:3. Möödus paar minutit ja nurgalöögist lõi Mõtlep peaga efektselt juba 2:3. Mänguinitsiatiiv oli juba täielikult geoloogide poolel. Viigivärava üritused olid väga lootustäratavad, mitmel korral pääses ohtlikult löögile Arkadi, kuid kas tõrjus väravavaht või ei mahtunud löögid väravapostide vahele, viigivärav jäi siiski sündimata. Lõpuvile kuulutas järjekordse võitlusliku matši geograafide võiduga lõppenuks.

25. oktoober 2006 Mart Reiniku Gümnaasiumi väljakul
Geograafia 5 (4) : Geoloogia 6 (3)
Kohtunik: puudus

Geoloogia: Pluuto, Mikk Gaškov, Mart Gaškov, Mõtlep, Arkadi, Aif, Rauno, Madis Osjamets, Ott, Arno Sotter, Rauno (reb.), Sten (reb.), Siim (reb.), Päärn (reb.), Hardi Aosaar (II), Hannes (III)
Geograafia: Nuum, Pepe, Putukas, Tiru, Peep Bušin (III), Meelis Tapo (III), Neeme Reest (III), Mart Uusjärv (III), Siim Sildmäe (II), Renee Nigul (II), Tõnu Oja, Riho Marja, Marten Jakobson (reb.), Mihkel Järveoja (reb.)

Geo-Geo 17. kohtumine jalgpallis oli ajalooline paljude sündmuste poolest. Vanemuise tn. õppehoone asukad olid saanud endale koduväljaku, mida ka usinasti kasutada võeti. Kui geograafide kaitserivis võttis koha sisse Tõnu Oja, võis esimest korda nende mängude ajaloos näha professorit palliplatsil. Mõnevõrra subjektiivsemat, kuid siiski hinnatavat ajalugu tegi esimese poolaja väravatesaju käigus geograafia rebane Mihkel, lüües ühe Geo-Geo kõigi aegade kauneima värava, mis viigistas seisu peale geoloogia rebase Rauno löödud juhtväravat. Lisaks sai tunda harukordset põnevust, mis sarnanes rohkem penaltiseeria kui tavalise matšiga. Ülevaatlikkuse huvides jäävad kõik teravad olukorrad ja väravad kirjeldamata. Mängu käik oli järgmine. Esimesel poolajal surusid mõnevõrra rohkem geograafid, kuid iga natukese aja tagant andis kehv kaitsetöö geoloogidelegi mitu teravat võimalust. Esimesena saidki võrgu sahisema geoloogid, kuid geograafid ei jäänud kuidagi vastust võlgu. Minnes vaheajale seisul 4:3, võis tõdeda, et väljakukattest tingituna oleme tunnistajaks haruldaselt kiirele ja vaheldusrikkale mängule. Kui kohe teise poolaja algusminuteil lõi Tiru geograafide viienda värava, saabus punasärkide leeri rahulolu. Geograafide toetajad jätsid mängu jälgimise ning keskendusid omavahelistele vestlustele ning lastega mängimisele. Kaitseliin väsis silmnähtavalt ning rünnakukatsed hakkasid üha sagedamini luhtuma. Sama ilmselgelt muutus geoloogide meeskond, kuid nende puhul hoopis sportliku ja kohati ebasportlikugi agressiivsuse poole. Nimelt kui seni oldi kohtuniku sisulisest puudumisest tingitud arusaamatused püütud mängijate vahel selgeks vaielda, võtsid teise poolaja algusest alates geoloogid kõikide segaste olukordade puhul palli ilma igasuguse jututa oma kätte ja mängisid kiiresti lahti. Kõigi saabunud asjaolude tulemuseks oli tappev surve, kolm Nuumi paraadtõrjet ning neli vastuseta palli tema seljataha. Lõpuvilega tuli tunnistada geoloogide sohimaigulist kuid hämmastavat võitu.

Vaata videosalvesust mängult http://www.youtube.com/watch?v=L-qFlGGwqlA

Kirjeldatud draamale eelnenud naiste mäng oli samuti haarav, kuid mõnevõrra ühepoolsem. Geograafineiudel oli enne mängu ilmselgeid probleeme meeskonna kokkusaamisel. Samal ajal kui sinistes särkides rivi Natsi-Saksa dokfilmidest tuttava distsipliiniga soojendusharjutusi tegi, selgitati geograafia leeris alles, kelle füüsiline, vaimne ja riidevorm kannataksid platsilejooksmist. Mängu avavile kõlades toimus arusaamatu rollide vahetus. „Distsipliin“ kujunes hoopis geograafide keskmiseks nimeks, samal ajal kui geoloogidel ei tahtnud miski õnnestuda. Suhteliselt ühepoolne mäng lõppes seisuga 2 : 0 geograafiale.

24. mai 2007; 20.00, Õpetajate Seminari staadion
geograafia 5 (4): geoloogia 1 (0)
Kohtunik: Tanel Viin

Geoloogia: Pluuto, Mikk Gaškov, Mart Gaškov, Mõtlep, Arkadi, Aif, Madis Osjamets, Rauno (reb.), Sten Talviste (reb.), Siim Tarros (reb.), Harutši
Geograafia: Nuum, Putukas, Tiru, Meelis Tapo (III), Neeme Reest (III), Mart Uusjärv (III), Siim Sildmäe (II), Renee Nigul (II), Tõnu Oja, Martin Kimmel, Kristjan Hiis, Juhan Jüriado

Toimus 18. Geo-Geo kohtumine. Mängiti 8-8 õpetajate seminari halva kvaliteediga staadionil. Mängu alguses haarasid geograafid initsiatiivi ning mäng kaldus geoloogide värava alla. Renee ilusast löögist 15 meetrilt läksid geograafid juhtima. Geoloogid üllatasid mõne rünnakuüritusega, korra pidi sekkuma ka väravavaht püüdes palli värava paremast nurgast. Suurem tahtmine geograafide poolt ja surve olid vast põhjuseks järgnenud geoloogi Steni peaga löödud omaväravale. Ladusalt saabusid järgnevalt ka Meelise ja poolaja lõpupoole Tiru poolt löödud väravad. Geograafide ladusalt käivitunud mängumasin kindlasti halvas mingil määral ka geoloogide mänguhoogu esimesel poolajal. Seda aktiivsemalt alustasid geoloogid teist poolaega, mil peaga sooritatud pealelöögi suutis väravavaht tõrjuda latti kaudu nurgalöögiks. Samas ühel järgnevatel rünnakutel mängiti kiirelt pall geoloogide värava alla ja Renee lõi geograafide kasuks juba viienda värava. Samas sattusid aina enam ohtlikele löögipositsioonidele geoloogid ja Arkadi kõmmutas palli posti, Madise läbimurde järel sooritatud löögi tõrjus väravavaht. Geograafide keskkaitses tegi hiilgavat mängu pikakasvuline Kimmel, kes vaigistas suure hulga geoloogide läbimurdeid. Kuid ühel järgneval rünnakul suutis Madis sooritada pealelöögi väravale segamatult trahvikasti joonelt ning selle löögi tõrjumiseks oli ka väravavaht võimetu. Pikka üritamise tulemusena jõudsid ka geoloogid auväravani. Võrdses heitluses kulgenud teine poolaeg antud seisuga lõpuks ka lõppes.

Naiste mäng oli üks mannetu värk! Võib siis täheldada, et kaootilise palli tagaajamise käigus ületas pall geoloogide väravajoont 2 korda ja korra geograafide oma.


18. oktoober 2007; 20.30, Miina Härma gümaasiumi staadion
geograafia 5 (3): geoloogia 8 (5)
Kohtunik:

29. oktoober 2008; 21.30, Reiniku kunstmuru
geograafia 2 (0): geoloogia 4 (2)
Kohtunik: puudus

Geoloogia: Pluuto, Mart Gaškov, Madis Osjamets ...
Geograafia: Tiru, Pepe, Mihkel Meidla, Riho Marja ...

Kogu seekordne mäng kulges lausvihmas, õnneks oli hilisel kellaajal ennast kohale vedanud ka arvukas pealtvaatajaskond. Libedus ja väravaesised lombid jätsid loomulikult oma märgi ka mängukvaliteedile. Mäng oli tasavägine ja mõlema poole arvukate võimalustega. Geoloogid alustasid teravamalt ja Madise kaks kauglööki tõid poolajaks 2:0 edu geoloogidele. Teisel poolajal said ka geograafid jala valgeks – väravad lõid Mihkel vaieldavast penaltist (mängul puudus kohtunik) ja Tiru kõrge kaarpalliga. Tänu geograafide kaitse rumalatele rikoshettidele sai Madis siiski ka teisel poolajal kaks väravat kirja ja vaatamata geograafide marulisele lõpuponnistusele jäi mäng 4:2 geoloogidele. Väravas olid mõlemalt poolt staazhikamad osalejad: Pluuto ja Pepe. Platsil mõlemalt poolt 8 meest ja geograafidel päris pikk pink varumeestega.

---

mängude suhe 11:10 geoloogidele
väravate suhe 78:69 geoloogidele

---